Rekolekcje szkolne

W dniach 5-6 marca 2024 r. odbywały się w naszej szkole rekolekcje wielkopostne. Przebiegły one pod hasłem „Być dobrym jak chleb”. Z tej okazji gościliśmy siostry ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek, które zapoznały uczniów z postacią polskiego zakonnika franciszkańskiego, założyciela zgromadzenia albertynów i albertynek, powstańca i malarza – Świętego Brata Alberta Chmielowskiego.

Rekolekcje przebiegały w duchu głoszenia Ewangelii, zachęty do pomocy drugiemu człowiekowi i pracy nad sobą. Punktem kulminacyjnym rekolekcji była Eucharystia, podczas której uczniowie nieśli w darze swoje dobre uczynki.

Uczniowie wykonywali prace plastyczne „Być dobrym jak chleb”, układali przepisy na to, jak być dobrym oraz hasła zachęcające do dobroczynności.