Młodzieżowi Liderzy Zdrowia.

Dzisiaj reprezentanci szkół podstawowych województwa wielkopolskiego wzięli udział w szkoleniu ,,Młodzieżowi Liderzy Zdrowia kontra tytoń”, zorganizowanym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Nowym Tomyślu, a poprowadzonym przez P. Karolinę Józefiak oraz asp. szt. Komendy Powiatowej Policji, Annę Urbaniak.

Ambasadorami naszej szkoły byli: Alina Ratushniak, Wiktoria Kulak, Mateusz Fic.

W trakcie wykładu oraz warsztatów zdobyli wiedzę, na temat szkodliwego wpływu palenia na organizm palacza i osób z jego otoczenia, a także umiejętności, które pozwolą im promować zdrowy styl życia, zachowywać się w sposób asertywny, być wzorem dla społeczności szkolnej.

Mieli także sposobność użyć smokolizera, aby sprawdzić zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Po ukończonym szkoleniu Młodzieżowi Liderzy Zdrowia otrzymali dyplomy.

Zobacz także

Skip to content