„Zdrowo jem i ruszam się!”

Innowacja Pedagogiczna pn. „Zdrowo jem i ruszam się!” wzorowo ukończona przez uczniów klasy 2b i 3c!

W roku szkolnym 2023/2024 została zrealizowana innowacja pedagogiczna pt. „Zdrowo jem i ruszam się!”. Organizatorami były panie Julianna Ciosmak, Marta Janowska i Anna Tomaszyk. Innowacją były objęte klasy: 2b i 3c. Głównymi założeniami innowacji było zrozumienie roli zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej w życiu człowieka oraz uświadamianie poczucia odpowiedzialności za własny stan zdrowia. Certyfikaty z rąk Pana Dyrektora Krzysztofa Magdansa otrzymali wszyscy uczniowie, ale także nauczyciele prowadzący odpowiedzialnie za ww innowację.

W innowacji zostały zrealizowane następujące zadania:

1. Warsztaty kulinarne, takie jak: przygotowywanie sałatki owocowej, galaretki, ciasta drożdżowego, sałatki warzywnej, zdrowego deseru, leczniczego syropu dla babci i dziadka.

  2. Zajęcia rozwijające sprawność fizyczną, takie jak: turniej „dwa ognie”, konkurs skoków na skakance i rzutów do celu, wyjście na siłownie do parku Feliksa, gra w kręgle, wyścigi na hulajnogach i rolkach, wiosenne wyścigi rzędów, aerobik, układ taneczny, wycieczka do parku trampolin, udział w grze terenowej, itp.

  3. Poszerzanie wiedzy na temat zdrowego trybu życia poprzez:

  a. tworzenie gier dydaktycznych,

  b. udział w konkursach, np. konkurs plastyczny „Zdrowie na talerzu”, konkurs recytatorski o tematyce prozdrowotnej,

  c. tworzenie prac plastycznych: plakat „To jest zdrowe, a to nie!”, piramida zdrowego żywienia, moja ulubiona dyscyplina sportowa, klasowa książka kucharska, itp.

  I wiele wiele innych działań, które mają ogromny wpływ na nasze zdrowie. Na koniec przeprowadzono kwestionariusz ankiety wśród rodziców i uczniów. Wyniki z przeprowadzonej ankiety wyszły bardzo dobrze. Duże brawa dla uczniów za zaangażowanie w wykonywanie zadań innowacji!

  Zobacz także

  Skip to content