„Każdy inny – wszyscy równi”.

O tym, że niepełnosprawność nie powinna być kojarzona wyłącznie z ograniczeniami, lecz również z determinacją, talentem oraz niezwykłymi umiejętnościami przekonali się uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną: „Słynne osoby z niepełnosprawnościami”, zorganizowanego w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno – Społecznego „Każdy inny – wszyscy równi”.

W ich prezentacjach pojawiły się takie postacie jak: Jan Mela, Frida Kahlo, Stephen Hawking, Natalia Partyka, Ludwig van Beethoven, Monika Kuszyńska, Wojtek Sawicki, Karol Bielecki, Andrea Bocelli, Franklin Delano Roosevelt, Mario Galla, Lionel Messi, Nick Vujicic i wiele innych osób, z których postawy warto brać przykład.

Rozstrzygnięcie ww. konkursu nastąpiło 12 czerwca bieżącego roku. W kategorii wiekowej klas 5 – 6 miejsca na podium zajęli:

miejsce I – Oskar Przygocki z kl. 6b,

miejsce II – Zuzanna Korbanek z kl. 6c,

miejsce III – Hanna Górniaczyk z kl. 5a,

wyróżnienie otrzymała Oliwia Wachowiak z kl. 5a.

W kategorii wiekowej klas 7 – 8 zwyciężyli:

miejsce I – Amelia Kucharczak z kl. 7c,

miejsce II – Patrycja Winnicka z kl. 8b,

miejsce III – Kacper Gryla z kl. 8b.

Uczniowie otrzymali dyplomy z rąk Pana Dyrektora oraz nagrody rzeczowe od organizatorów konkursu.

Gratulujemy!!!

Zobacz także

Skip to content