Wycieczka do Janowca

23 października 2018r. uczniowie kl. IIb i IId udali się na wycieczkę do Karczmy Taberska w Janowcu na zajęcia warsztatowe „Od ziarenka do bochenka”.

Uczniowie zostali powitani przez ciocie Jolę i Beatę po staropolsku – chlebem i solą. Zajęcia związane były z tradycją wypieku chleba. Celem zajęć było poznanie rodzajów zbóż oraz kolejnych etapów powstania chleba. Każdy uczeń w czasie zajęć upiekł swoje chlebki, które zabrał do domu. Gdy bochenki piekły się w piecu, uczniowie mieli zajęcia z kultury ludowej. Poznały tradycje regionalne Ziemi Babimojskiej. Przy śpiewie oraz tańcach regionalnych świetnie się bawiły. Dodatkowo odbył się kurs malowania deseczek i składania serwetek, które dzieci zabrały ze sobą wraz z radością minionego dnia.

Sylwia Krakowiak
Julianna Marciniak

Zobacz także

Skip to content