VIII Noc Filmowa

Jak dodać sobie energii nie niszcząc zdrowia? Na to pytanie próbowały odpowiedzieć sobie dzieci biorące udział w VIII Nocy Filmowej, która odbyła się w SP1 w nocy z 7 na 8 grudnia. W tym roku, w tej cyklicznej imprezie wzięła udział grupa niespełna 40 uczniów z klas IV-VIII. W programie tegorocznego spotkania, prócz trwających całą noc seansów filmowych, znalazło się również miejsce na profilaktykę, kształtowanie prozdrowotnych nawyków oraz sport. Nie zabrakło też akcentu patriotycznego, jakim była projekcja animacji historycznych dotyczących 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie szkołę odwiedził także gość, był nim specjalista terapii uzależnień Grzegorz Nawrot, który przeprowadził z uczniami zajęcia profilaktyczne dotyczące napojów energetycznych oraz izotonicznych. Terapeuta uświadomił uczniom istnienie niebezpieczeństw wiążących się ze spożywaniem energy drinków i omówił negatywny wpływ napojów na zdrowie i samopoczucie młodych ludzi. Gość Nocy Filmowej dał również dzieciom wskazówki, jak utrzymać ciało i umysł w dobrostanie fizycznym, psychicznym i społecznym. Chętnie także odpowiadał na nurtujące uczniów pytania.

Po pełnej wrażeń, nieprzespanej nocy, jeszcze przed świtem, zmęczone, ale zadowolone i zaopatrzone w mikołajkowe łakocie dzieci wróciły do domów.

Podczas Nocy Filmowej odbył się także finał odbywającej się w minionym tygodniu kolejnej edycji akcji charytatywnej Góra Grosza.
Organizatorami i opiekunami podczas Nocy Filmowej byli: Mariusz Dolecki, Radosław Marcinkowski, Dariusz Brzostowski, Jakub Nowacki, Agnieszka Kroma, Tomasz Siwiński oraz Monika Kroma.

Zobacz także

Skip to content