Sportowcy roku

Aleksandra Wittchen i Maciej Korbanek sportowcami roku!
Dnia 28 lutego 2019 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się II Gala Sportu za rok 2018. Celem imprezy było wyłonienie, drogą głosowania, sportowców działających na terenie miasta i gminy Nowy Tomyśl, którzy osiągnęli szczególne sukcesy sportowe. Karty do głosowania otrzymało łącznie 27 klubów sportowych i stowarzyszeń. Niestety, tylko 5 z nich zdecydowało się zgłosić swoich zawodników. Nasza szkoła zgłosiła dwóch sportowców: Aleksandrę Wittchen – uczennicę klasy 6a oraz Macieja Korbanka- ucznia klasy 6c.
Aleksandra Wittchen zajęła IV miejsce w plebiscycie. Jej najważniejsze osiągnięcia sportowe to: II miejsce w Finale Mistrzostw Rejonu Poznań Teren Zachód w Unihokeju Dziewcząt, VIII miejsce w Finale Wojewódzkim XX Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt, III miejsce w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód w Badmintonie Dziewcząt, II miejsce w Finale Rejonu Poznań Teren Zachód w Piłce Ręcznej Dziewcząt, V miejsce w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych. Natomiast nasz uczeń, Maciej Korbanek zajął III miejsce w plebiscycie. Najważniejsze osiągnięcia sportowe Macieja to: III miejsce w Finale Wojewódzkim XX Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Unihokeju Chłopców, Najlepszy Strzelec XX Wielkopolskich Igrzysk Dzieci w Unihokeju Chłopców, II miejsce w Finale Rejonu Poznań Zachód w Badmintonie Chłopców – XX Igrzyska Dzieci, III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Nowotomyskiego w Piłce Nożnej Halowej.
Ogromne gratulacje zarówno dla naszych zdolnych zawodników, jak i dla ich trenerów: państwa Małgorzaty i Krzysztofa Magdans oraz pani Anny Beyer.