Z literaturą za pan brat

Konkurs Powiatowy „Z literaturą za pan brat, czyli w magicznym Świecie Baśni“ odbył się w naszej szkole 5 grudnia 2018 r. Rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny uczniów klas czwartych z siedmiu szkół: z Nowego Tomyśla, Michorzewa, Bukowca, Chmielinka, Jastrzębska Starego i Wąsowa.

Walka była niełatwa! Zawodnicy zmierzyli się w kilku różnorodnych konkurencjach, a oceniane były następujące umiejętności: piękne czytanie baśni, wiedza i myślenie strategiczne podczas quizu oraz szybkość reakcji. Zawodnicy wykazali się dużą znajomością treści baśni Jacoba i Wilhelma Grimm, Charles’a Perrault i Hansa Christiana Andersena.

Jury w składzie: pani Lucyna Kończal – Gnap, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Tomyślu oraz nauczycielki języka polskiego: pani Aleksandra Funka oraz pani Karolina Fornalik, wyłoniło laureatów: I miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 z Nowego Tomyśla, II – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Curie – Skłodowskiej, również z Nowego Tomyśla, a III miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Emilii Sczanieckiej z Michorzewa. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Nowego Tomyśla – pana Włodzimierza Hibnera. Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały panie: Katarzyna Tomaszewska, Karolina Fornalik, Anna Schulz i Luiza Dembiecka. Serdecznie dziękujemy jury, uczniom oraz nauczycielom ze szkół naszego powiatu za udział i zaangażowanie oraz przemiłą atmosferę.