Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole…

21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Dlatego też i w naszej szkole nie mogło zabraknąć akcentów przypominających o tym. Nauczycielki języka polskiego zadbały o to, by zaciekawić uczniów językiem polskim, ale także zwrócić uwagę na fakt, że oprócz naszego języka można usłyszeć również inne, którymi posługują się uczniowie w naszej szkole.

Od poniedziałku ruszył do akcji Patrol Ortograficzny, który sprawdzał wśród uczniów, ale także wśród nauczycieli, jaki jest poziom wiedzy ortograficznej. We wtorek chętni uczniowie mogli wziąć udział w konkursie literackim pod hasłem: „Wylosuj sobie opowiadanie”. Najciekawszą pracę wśród uczniów klas IV-VI napisała Karolina Chwalisz z klasy Vb, natomiast wśród starszych uczniów zwyciężyła Natalia Nowotnik z klasy VIIIb.

Serdecznie gratulujemy!

W środę natomiast odbył się kolejny etap szkolnego konkursu „Mistrz Ortografii”, a czwartek upłynął pod hasłem „Zostań mistrzem dykcji”. Nie tylko uczniowie mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w tej dziedzinie, także wśród nauczycieli znaleźli się śmiałkowie, którzy zmierzyli się z tą niełatwą sztuką. Nauczyciele przez szkolny radiowęzeł prezentowali dany tekst literacki, zadaniem uczniów było odgadnąć, do kogo należał głos.

Piątkowe lekcje upłynęły w atmosferze zabaw językowych, które dostarczały wielu emocji. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Katarzyna Tomaszewska
Karolina Fornalik
Joanna Minge

Zobacz także

Skip to content