Sprzątanie świata

Dnia 21 września świetliki z klasy 3a i 3d tak jak w roku ubiegłym wyruszyły poza mury szkoły, aby wziąć udział w akcji sprzątania świata. Tegoroczne hasło tego wydarzenia brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Uczniowie w ramach zajęć świetlicowych sprzątali tereny znajdujące się w okolicy szkoły i pobliskiego parku. Bezpośredni udział dzieci w akcji sprzątania świata pozwala im na własne oczy dostrzec skutki braku poszanowania wobec środowiska naturalnego. Uczniowie podczas realizacji innowacji ekologiczno-przyrodniczej poszerzali swoja wiedzę na temat środowiska i dlatego z wielką chęcią przyłączyli się do walki o naszą planetę. Na zakończenie zabraliśmy wszystkie śmieci ze sobą na teren szkoły i podzieliliśmy się wrażeniami ze zbiórki z Panem Dyrektorem. To był przyjemny, ale także pracowity dzień dla całej grupy. Jedno jest pewne te małe dzieci mają wielkie serca.