Nauka zdalna

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11.03.2020 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 12.03.2020 r. do 25.03.2020 r. są zawieszone.
Informuję, że uruchomiliśmy kształcenie na odległość. W najbliższych dniach wejdzie w życie rozporządzenie, które ureguluje organizację kształcenia wykorzystującego metody tzw. zdalnego nauczania.
Proszę więc uczniów o zalogowanie się do dziennika elektronicznego Librus Syneria i bycia w stałym kontakcie z nauczycielami, którzy przekazywać będą materiały do samodzielnej pracy w domu.
Jeśli ktoś zapomniał hasła, możliwy jest kontakt telefoniczny (61 44 22 468) lub mailowy (sekretariat@sp1-nt.pl) z sekretariatem szkoły.

Informacje ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej do rodziców:

• zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Materiały edukacyjne polecane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej:

1. epodreczniki.pl
  2. Centralna Komisja Egzaminacyjna
  3. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
  4. Portal lektury.gov.pl
  5. Centrum Nauki Kopernik