Uroczyste otwarcie nowego przedszkola w Glinnie

Błyskawicznie, gdyż w rok od wmurowania kamienia węgielnego w fundamenty, powstał potężny, w pełni funkcjonalny i nowoczesny obiekt przedszkola dla 325 dzieci. Kubatura budynku wynosi aż 9 tys. m3. Co ważne, jest to przedszkole z trzema oddziałami integracyjnymi, czyli dla dzieci z niepełnosprawnościami. Budynek otoczony jest ogrodem,
w którym zorganizowano miejsca rekreacyjne, poletka doświadczalne do uprawy roślin przez dzieci, teren na mini boiska sportowe dla przedszkolaków oraz zbudowano obszerne parkingi. W środku obiektu znajduje się duże patio, które będzie służyło dzieciom jako plac manewrowy do jazdy na rowerkach.

Przedszkole, jak podkreślał burmistrz Włodzimierz Hibner, to inwestycja historyczna, planowana z perspektywą dla wielu pokoleń. Stwarza komfortowe warunki do życia,
w szczególności spokojnej pracy dla młodych rodzin z potomstwem. Wybudowana, co warto podkreślić, ze środków własnych gminy (ok. 10 mln zł). Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskano ponad 1,26 mln zł głównie na wyposażenie obiektu i przyległego terenu.

Z pewnością oprócz wielkości, wyróżnia się również kolorystyką – z daleka widać, że Gmina Nowy Tomyśl odważnie stawia na jej najmłodszych mieszkańców.

Symboliczną wstęgę wspólnie przecięli: Włodzimierz Hibner – Burmistrz Nowego Tomyśla, Grzegorz Piechowiak – Wiceminister Rozwoju i Technologii, Czesław Kruczek – Z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji i Nauki, który reprezentował Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Andrzej Wilkoński – Starosta Nowotomyski, Marek Ratajczak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nowym Tomyślu, ks. Krzysztof Ratajczak, Adrianna Zielińska i Grażyna Pogonowska – zastępczynie Burmistrza Nowego Tomyśla, Aleksandra Kuź – Wicekurator Oświaty, Mateusz Całus – wykonawca inwestycji, Anna Wojcieszak – dyrektor przedszkola w Glinnie oraz Miłosz Wałęsa – przewodniczący rady rodziców.

Po uroczystym powitaniu zaproszonych gości przez dyrektor Annę Wojcieszak, burmistrz Włodzimierz Hibner podziękował wszystkim zaangażowanym w proces powstania placówki: „Przedszkole zostało wybudowane ze środków własnych gminy i w tym momencie chciałbym złożyć podziękowania radnym obecnej oraz poprzedniej kadencji, nie było żadnych problemów na linii Rada Miejska – burmistrz, ogromne podziękowania dla wykonawcy pana Mateusza Całusa, projektantki pani Moniki Jasińskiej, która zaplanowała tak fantastyczne miejsce. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w licznych radach budowy, a przede wszystkim kierownikowi robót panu Maciejowi Nowaczykowi oraz inspektorowi nadzoru panu Jakubowi Świętkowi za to, że tę inwestycję tak znakomicie przeprowadzili. Szacunek dla pracy zespołowej za to, że udało się ze środków własnych, w dobie kryzysu światowego oraz wojny w Ukrainie, wybudować taki wspaniały obiekt dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy”.

Po części artystycznej wykonanej przez przedszkolaków głos zabrali zaproszeni goście, którzy zgodnie gratulowali i doceniali odwagę władz gminy oraz wszystkich zaangażowanych w powstanie tego wspaniałego obiektu na miarę XXI wieku.

Zobacz także

Skip to content