Kreatywne pomysły na nudę

Dzisiejsze propozycje aktywności będą idealne na okres poprzedzający dni majowe. Zachęcamy Was do rozszyfrowania zakodowanych symboli Polski. Miłej zabawy!

Majowe święta

Przed nami bardzo ważne święta państwowe i pomimo tego, że w tym roku nie będziemy ich obchodzić tak uroczyście, jak dotychczas, to nie możemy o nich zapomnieć. Oczywiście nie weźmiemy udziału w pochodzie pierwszomajowym, nie będziemy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta obchodzić Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, ani Dnia Flagi Narodowej, który wypada 2 maja. Będziemy za to świętować we własnym domu, po swojemu, po polsku.

Zachęcam Was do rozwiązania quizu o Polsce i wykonania pracy plastycznej, która nie tylko umili czas spędzony w domu, ale też stanie się inspiracją i zachętą do rozmowy o Polsce, o naszej fladze narodowej, o trzecim maja.

Dzień bajkowy

Lubicie bajki i baśnie? Często je czytacie lub oglądacie? To świetnie, bo dzisiaj możecie sprawdzić swoją wiedzę z zakresu znajomości bajek właśnie. Rozwiążcie quiz, posłuchajcie piosenki, pośpiewajcie i na koniec wykonajcie ilustrację do wybranej bajki lub baśni.

Życzymy udanej zabawy i trzymamy kciuki:)

Skip to content