Kreatywne pomysły na nudę

Dzień Matki

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Mamy. To wyjątkowe święto przypada 26 maja. Nadszedł więc czas na rozpoczęcie przygotowań. Mamy nadzieję, że pomogą Wam w tym nasze propozycje.

Poznajemy zawody – farmaceuta

Zrobione przy pomocy aplikacji Padlet

Zabawy

Drogie świetliki zbieramy kamienie a potem tworzymy gry, zwierzaki lub inne cudaki 🙂 do dzieła 🙂

Owocowe szaszłyki

Zdrowe, owocowe szaszłyki idealne na przekąskę. Fajna opcja zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Oczywiście miks owoców może być różny, w zależności od upodobań. To jest nasza tęczowa propozycja.

Pogoda na dworze nie dopisuje, więc czas na paluszkowy komiks oraz zabawę w skojarzenia.

Skojarzenia

Potrzebne: małe karteczki, ołówek lub długopis

Wykonanie: Wymyśl jak najwięcej słów, które kojarzą się ze sobą i zapisz je na osobnych karteczkach. Przykłady takich słów: nóż i widelec, kołdra i poduszka, woda i mydło, Jaś i Małgosia, dzień i noc, chleb i masło, mleko i krowa, pies i kot. Następnie pomieszaj ze sobą karteczki.

Zabawa: Zadaniem jest w jak najkrótszym czasie odnaleźć jak najwięcej par. Czas start!

Paluszkowy komiks

Potrzebne: Kartki papieru, farba, pisaki

Wykonanie: Podziel kartkę na równe okienka – jak w komiksie. Następnie pomaluj palec farbą i zostaw odciski w każdym z okienek. Może to być jeden odcisk, jeśli przez całą fabułę będzie odpowiadał o przygodach jednego bohatera, bądź kilka, jeśli planujesz opowiedzieć historię paluszkowej drużyny.

Zabawa: Kiedy odciski wyschną, zrób z nich komiksowe postacie. Zastanów się, o czym będą ich przygody, by prowadzić narrację według planu i do określonego finału. Po zakończeniu pisania/ rysowania historii, przygotuj też okładkę swojego kreatywnego komiksu i tytuł. Następnie zszyj w całość i ustaw na półce razem z innymi, ulubionymi książkami. Na pewno ciekawie będzie przeglądać własny komiks w ramach lektury przed snem!

Mądre bajki z całego świata

Kolejna bajka z cyklu – „Bajki świata” Dominiki Kulczyk. Dzisiaj zapraszamy Was do Bangladeszu. Prosimy, abyście przeczytali tekst, udzielili odpowiedzi na pytania, uporządkowali tytuły książek, które Santa dostała od przyjaciół z Polski oraz sami narysowali ilustracje do nich. A na koniec zajrzyjcie do prezentacji o zdrowiu, tam też znajdziecie kilka inspiracji. Życzymy udanej zabawy.

Tutaj możecie jej posłuchać

Kolory

Pogoda

Na dziś przygotowaliśmy dla Was opowiadanie pt. „Co słonko widziało”. A dlaczego akurat taki tytuł bajki? Ponieważ pogoda za oknem nas nie rozpieszcza, więc można pooglądać a później rozwiązać kilka zagadek o pogodzie. Zapraszamy 🙂

Przytulanki i pszczoła 3d

Pszczoła praca plastyczna z papieru z efektem 3D. Zobacz jak w łatwy sposób wykonać na kartce plastry miodu, oraz przestrzenną pracę plastyczną, czyli pszczołę z papieru. Praca nie jest trudna, a efekt końcowy bardzo ciekawy!

Sposób wykonania pszczoły

Majowa łąka

Polskie przysłowia – maj kliknij w link i sprawdź ile znasz przysłów polskich związanych z majem.

Dzień Strażaka

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji kierujemy do Strażaków słowa uznania, dziękując za ratowanie życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Życzymy bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.
Was, kochane Świetliki, zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której znajdziecie informacje, ciekawostki, dowiecie się, jak brzmi motto strażackie, kto jest patronem Strażaków. Kto wie, może ktoś z Was zostanie w przyszłości Strażakiem?

A tu więcej propozycji na dzisiejszy dzień 🙂