Kreatywne pomysły na nudę

Dzień Ziemi

Świetliki! 22 kwietnia obchodzimy bardzo ważny dzień, a mianowicie Dzień Ziemi. Jest to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Dla was przygotowaliśmy prezentację. Usiądźcie wygodnie i słuchajcie!

Zabawa w skojarzenia

Czasem macie dziwne skojarzenia? Możecie dać im się wyszaleć ;). Zielony jakoś się łączy z… żabą. Żaba? Z wodą. Woda – z rybą. Ryba – z milczeniem. Milczenie – ciszą. Cisza z… I tak dalej. Ale co ma wspólnego zielony ze spokojem? Niewiele, co wcale nie przeszkadza w tym, żeby pojawiły się w jednej „turze” skojarzeń ;).

Te gry to naprawdę przydatne zapychacze czasu i zabijacze nudy 🙂

Uwaga „Kartka dla strażaka”

Czekoladowe babeczki

Dziecinnie proste muffinki z czekoladą przygotujesz dosłownie z ośmiu składników, mając 30 minut wolnego czasu. Radość w całym domu gwarantowana 🙂 Zaproś kogoś bliskiego i do dzieła

Muffinki z czekoladą

Co zmieniło się w pokoju?

Przestaw lub schowaj jakąś rzecz w pokoju. Zadaniem dzieci jest odgadnięcie czego brakuje lub co zmieniło się w pokoju. Dobra zabawa na spostrzegawczość.

Szalona galeria

Przygotuj dużo czystych kartek. Usiądźcie w kółku całą rodziną. Podaj każdej osobie osobny arkusz papieru. Trzymajcie kartki tak, by żadna osoba siedząca w kółku nie widziała, co rysujecie. Będziecie rysować na zmianę. Zacznijcie od postaci. Niech każdy narysuje w górnej części swojej kartki nakrycie głowy. Następnie niech zawinie kartkę tak, by tylko dół obrazka był widoczny i przekaże kartkę sąsiadowi. Następna osoba powinna narysować głowę i szyję i powinna zwinąć kartkę tak, by tylko kawałek szyi był widoczny dla kolejnej osoby. Teraz czas na tułów, ręce, nogi i stopy. Sposób postępowania jest cały czas ten sam – rysujecie na zmianę i nie wiecie, jaki będzie efekt końcowy. Kiedy skończycie rysować, zróbcie jeszcze jedną zamianę i równocześnie odwińcie gotowe obrazki. Będzie przy tym dużo śmiechu! Zachęć dzieci do rysowania różnych przedmiotów, ludzi, zwierząt, ulubionych postaci z bajek. Kto wie, może w efekcie końcowym na obrazkach pojawi się korona króla, pyszczek świnki, korpus ptaka i krzywe nogi Baby Jagi – im zabawniejsze będą rysunki, tym lepiej. Dzieci będą chciały się w to bawić godzinami. Na koniec możecie wystawić Wasze prace i stworzyć szaloną galerię!

Bawimy się w domu

Papierowe zwierzątka

Mądre bajki z całego świata

Kochane Świetliki. Dzisiaj chciałybyśmy zaproponować Wam zabawę z cyklu „Mądre bajki z całego świata”. W ramach akcji zostań w domu przeniesiemy się wirtualnie na boisko sportowe Kulczykfundation.

Zapraszamy do zabawy. Tutaj możesz posłuchać, jak Jakub Błaszczykowski czyta bajkę pt. „Michał i czarodziejska piłka”, a poniżej są do pobrania jej tekst oraz zadania.

Pełny rozmiar

Mapa ulubionych miejsc

Wykonaj mapę najbliższej okolicy, zaznacz na niej ulubiony park, drogę do szkoły, sklep z lodami lub jeśli masz duszę detektywa – podejrzany opuszczony dom, boczną drogę itp.

Do wykonania mapy będzie potrzebne:

• kartka formatu A3 lub A4,
  • kredki, pisaki, farby,