Z literaturą za pan brat

5 grudnia w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Tego dnia odwiedzili nas uczniowie z różnych szkół. Powodem ich wizyty była chęć sprawdzenia swojej wiedzy z literatury epoki oświecenia. „Z literaturą za pan brat” to konkurs, który cieszy się w powiecie coraz większą popularnością. W tym roku tematem przewodnim był Ignacy Krasicki – twórca, ale czy tylko bajek.
Do rywalizacji stanęło osiem drużyn. Były to zespoły z Miedzichowa, Urbanowa, Rudnik, Michorzewa, Borui Kościelnej, Kopanek oraz dwóch nowotomyskich szkół. Uczniowie nie tylko musieli wykazać się wiedzą na temat twórczości Ignacego Krasickiego, ale również musieli dobrze znać jego życiorys, jak również posiadać wiedzę dotyczącą samej epoki.
Do ścisłego finału weszły trzy drużyny z Rudnik, Miedzichowa i Nowego Tomyśla. By wyłonić zwycięzców potrzebna była dogrywka.
I miejsce w II Powiatowym Konkursie Literackim Z literaturą za pan brat zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Miedzichowie, II miejsce zdobyły uczennice ze Szkoły Podstawowej w Rudnikach, a III miejsce przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Tomyślu.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pani Lucyna Kończal – Gnap, Pani Aleksandra Funka oraz Pani Karolina Fornalik.
Konkurs przygotowany został przez: Panią Katarzynę Tomaszewską, Panią Karolinę Fornalik, Panią Luizę Dembiecką oraz Panią Annę Schulz.
Nad konkursem honorowy patronat objął Burmistrz Nowego Tomyśla.

Zobacz także

Skip to content