XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej im. Hanny Weber

14 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej im. Hanny Weber dla szkół podstawowych. W konkursie wzięło udział 74 uczniów z 15 szkół powiatu nowotomyskiego. Uczestnicy konkursu szlachetnie rywalizowali, wykazując się znajomością wybranych tekstów biblijnych i wiedzą na temat życia Sługi Bożego Kazimierza Hołogi.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Tomyślu przy współpracy z parafią NMP Nieustającej Pomocy.
Po zmaganiach konkursowych i słodkim poczęstunku uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na cmentarz. Po wspólnej modlitwie złożyli kwiaty i znicze na grobie doktora Kazimierza Hołogi.
Ostatnim i najprzyjemniejszym etapem konkursu było ogłoszenie wyników, wręczenie pamiątkowych dyplomów wszystkim uczestnikom oraz nagród laureatom konkursu.
Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie.

Na poziomie klas 1-3:

miejsce I Maria Birk (SP Zbąszyń), Marcelina Szukała (SP 1 Nowy Tomyśl),

miejsce II Nina Bujnowska (SP Zbąszyń),

miejsce III Katarzyna Szulda (SP Zbąszyń), Oskar Ocaluk (SP Boruja Kościelna), Ewa Poznańska (SP Arka Nowy Tomyśl).

Na poziomie klas 4-6:

miejsce I Rozalia Zgorzelska (SP Rudniki),

miejsce IIJakub Lańdy (SP Pakosław), Filip Bilewski (SP Lwówek),

miejsce IIIFranciszek Szukała (SP1 Nowy Tomyśl), Alan Olejniczak (SP Lwówek).

Na poziomie klas 7-8:

miejsce IMarcelina Szarata (SP Pakosław), Michał Rugała (SP1 Nowy Tomyśl),

miejsce IIStanisław Kaczmarek (SP Opalenica),

miejsce IIIOliwia Przybyła (SP1 Nowy Tomyśl).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy udziału w konkursie i zapraszamy na kolejną jubileuszową XX – tą edycję już za rok.