Rozwiń skrzydła w SP 1!

Dnia 16 marca 2023 roku w naszej szkole gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów wraz z rodzicami. Drzwi Otwarte były okazją, by zobaczyć jakie możliwości stoją przed każdym uczniem. Starsi uczniowie, którzy opiekowali się tymi najmłodszymi byli najlepszym dowodem na to, że naszej szkole można rozwinąć skrzydła.

Naszych gości w sali gimnastycznej przywitał pan dyrektor, Krzysztof Magdans. następnie zaprezentowali się uczniowie z klasy trzeciej z krótkim programem artystycznym. Przyszli uczniowie mogli również wysłuchać recytacji wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. „W klasie”. Utwór ten zaprezentowała uczennica klasy czwartej.

Po oficjalnej części uczniowie wraz ze swoimi rodzicami, ze specjalną mapą w rękach, udali się w podróż po szkole. Odwiedzili salę, w której można było zgłębiać tajniki matematyki, w innej mogli podróżować przez morza i oceany, poznając tajemnicze miejsca. Dla ciekawych tego, jak co działa, czekała pracownia fizyczna. Nasi starsi uczniowie zabrali swoich przyszłych kolegów w świat chemicznych doświadczeń. Na przyszłych pasjonatów historii czekał świat starożytnej Grecji, a w sali obok bardziej współczesną historię można było poznawać dzięki e-lekcji. W naszej szkole uczymy się również kodowania, nie są nam obce ozoboty i inne roboty. Jeśli chodzi o miganie, to nie migamy się od zajęć, tylko migamy do siebie, czyli uczymy się języka migowego. Gdy chcemy rozmawiać, to nie tylko w języku polskim, ale po angielsku, niemiecku i hiszpańsku. Gdy mamy za dużo energii, możemy ją rozładować na zajęciach wychowania fizycznego. A gdy zgłodniejemy, w naszej szkolnej stołówce zawsze czeka na nas pyszny obiad.

Zapraszamy do Jedynki!

Zobacz także

Skip to content