Wyprawa po złoto w Kotlinę Kłodzką

W dniach 29 – 31.05.2019r. klasy 4b i 4c uczestniczyły w wycieczce pod hasłem „Wyprawa po złoto w Kotlinę Kłodzką”. Opiekunami byli p. Ania Beyer, p. Monika Kawała, p. Patryk Frasz i p. Kasia Tomaszewska. Zanim zdobyliśmy upragnione „złoto”, musieliśmy wykazać się spostrzegawczością, odwagą i wytrzymałością. W pierwszym dniu zwiedziliśmy Skalne Miasto w Czechach. Mogliśmy tam podziwiać skały, które przyjęły różne kształty. Główną atrakcją drugiego dnia była Jaskinia Radochowska. Było to nie lada wyzwanie dla wszystkich, ale cała grupa wyszła z tej próby zwycięsko. Wodospad Wilczki będzie nam się kojarzył z przepięknym widokiem i … niezliczonymi schodami, którymi szliśmy. W sanktuarium Matki Boskiej Iglicznej mogliśmy wysłuchać ciekawej historii tego miejsca i podziwiać piękną panoramę. Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Kopalnię Złota w Złotym Stoku, był też czas na zakup pamiątek. Czy przywieźliśmy złoto z wyprawy? Oczywiście! Na zakończenie każdy dostał pamiątkową złotą monetę:)

Zobacz także

Skip to content