Wycieczka klasy 2c

W dniach 6- 7 czerwca uczniowie klasy 2 c udali się na wycieczkę Szlakiem Piastowskim. Była to niesamowita lekcja początków historii naszego Państwa połączona z doskonałą zabawą i przygodą! Ale po kolei.
Najpierw zatrzymaliśmy się w Poznaniu, by zwiedzić poznańską Katedrę. W Rezerwacie Archeologicznym obejrzeliśmy krótki film o narodzinach państwa polskiego. Następnie udaliśmy się do Lednicy. Tam zbieraliśmy smakowite truskawki, następnie pod okiem kucharza wyrabialiśmy ciasto i samodzielnie lepiliśmy pierogi z truskawkami. Ale nam ten obiad smakował!! Posileni, udaliśmy się w rejs promem na wyspę, gdzie według wielu źródeł chrzest miał przyjąć książę Mieszko I wraz z Dobrawą. Następnie pojechaliśmy do Pobiedzisk, by zobaczyć średniowieczną broń i machiny oblężniczo – obronne. Mieliśmy okazję założyć pancerze oraz odpalić wielkiego trebusza. Wróciliśmy nad Lednicę, by się zakwaterować w pięknych drewnianych domkach. Wieczorem zabaw nie było końca na wspaniałym placu zabaw nad jeziorem lednickim. Następnego dnia, po pysznym śniadaniu w karczmie, wyruszyliśmy do Gniezna. Najpierw udaliśmy się na lekcję w Muzeum Początków Państwa Polskiego, a następnie do Katedry położonej na Wzgórzu Lecha, gdzie mogliśmy zobaczyć m.in. sarkofag św. Wojciecha. Duże wrażenie wywarł na nas przepiękny widok na Gniezno i okolice z wieży katedralnej, na którą musieliśmy pokonać 240 schodów!!Następnie ruszyliśmy do grodu Piastów w Gieczu. Tam czekały na nas zabawy sprawnościowe np. strzelanie z łuku, rzucanie do celu, czy wykonanie krajek z włóczki. Pod wielkim wrażeniem najstarszej historii naszego państwa, przy niesamowitej wakacyjnej pogodzie, zakupiliśmy jeszcze niezbędne pamiątki i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną.

Zobacz także

Skip to content