W zdrowym ciele zdrowy duch!!!

Jak co roku w naszej szkole prowadzone są zajęcia w ramach gminnego projektu profilaktycznego, który realizowany jest w formie różnorodnych zajęć sportowych i zabaw integracyjnych oraz rajdów rowerowych z piknikami edukacyjno – wychowawczymi. Zajęcia odbywają się w plenerze i w szkole.

Seria rajdów rozpoczęła się już w kwietniu ubiegłego roku szkolnego, zorganizowany został też rajd pieszy, podczas którego dzieci poznawały najbliższą okolicę pod względem krajoznawczym i przyrodniczym.

Regularnie także odbywają się zajęcia sportowe w szkole, podczas których uczniowie rozwijali aktywność oraz sprawność fizyczną, będącą warunkiem zdrowego rozwoju i dobrego samopoczucia.

Nie obyło się także bez pogadanek profilaktycznych, podczas których poruszana była tematyka dotycząca uzależnień od szkodliwych substancji oraz zaburzeń behawioralnych. Uczniowie poszerzali wiedzę dotyczącą szkodliwości alkoholu, nikotyny oraz narkotyków i dopalaczy, a także zdobywali podstawowe informacje dotyczące powstawania mechanizmu uzależnienia.

Zobacz także

Skip to content