Finał Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce Dziewcząt.

W dniu 16 maja nasza szkoła była organizatorem Finału Województwa Wielkopolskiego w Koszykówce Dziewcząt w kategorii Igrzysk Dzieci.

Zawody odbyły się w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu. Cztery najlepsze zespoły z województwa wielkopolskiego – SP1 Kórnik, SP3 Konin, SP12 Leszno i SP1 Nowy Tomyśl walczyły o tytuł najlepszej drużyny w Wielkopolsce.

Finał rozpoczął się uroczystym wejściem wszystkich zawodniczek. Następnie wszystkich powitał organizator mistrzostw Pan Dyrektor Krzysztof Magdans oraz Zastępca Burmistrza Nowego Tomyśla Pani Adrianna Brzostowska. Podczas uroczystości rozpoczęcia zawodów wystąpił również zespół taneczny z naszej szkoły.

Wkrótce po uroczystym otwarciu mistrzostw rozpoczęły się mecze półfinałowe. Nasze koszykarki w pierwszym półfinale uległy zespołowi SP1 Kórnik (43:24), a tym samym straciły szanse na walkę o pierwsze miejsce. W drugim półfinale drużyna z Leszna pokonała Konin 59:44. W meczu o trzecie miejsce koszykarki „Jedynki” zagrały z zespołem z Konina. Rozważna gra w obronie, dobra celność w ataku, rzuty za 3 punkty sprawiły, że dziewczęta w pięknym stylu wywalczyły trzecie miejsce wynikiem 50:31

W finale spotkały się zespoły SP1 Kórnik i SP12 Leszno. Zawodniczki z Kórnika wygrały mecz wynikiem 52:27 zdobywając tytuł Mistrza Województwa Wielkopolskiego w roku szkolnym 2023/24.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

1 miejsce – SP1 Kórnik

2 miejsce – SP12 Leszno

3 miejsce – SP1 Nowy Tomyśl

4 miejsce – SP3 Konin

Reprezentantki SP1 Nowy Tomyśl, brązowe medalistki mistrzostw, to:

Alicja Lotka, Agata Kuchta, Marysia Grablewska, Zuzanna Nowicka, Dagmara Stieler, Antosia Starosta, Zuzanna Walda, Nadia Flieger, Nadia Wojtaszek, Maja Zasańska, Dasza Bereza, Nadia Pilc.

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Nadia Flieger. Najwięcej punktów w turnieju zdobyła Alicja Lotka.

Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodniczek !!!

Zobacz także

Skip to content