Projekt „Inna bajka”.

Dzięki Fundacji Edukacja dla Demokracji dołączyliśmy do projektu „Inna bajka –  książeczki dla dzieci z Ukrainy” i wyszliśmy na przeciw potrzebom dzieci, które są w gronie naszych uczniów od wybuchu wojny w Ukrainie. Księgozbiór naszej biblioteki wzbogacił się o 27 pozycji książkowych w języku ukraińskim dzięki czemu dzieci te mają możliwość wypożyczenia i czytania książek w swoim ojczystym języku.

Projekt „Inna bajka” jest inicjatywą Ukraińskiego Instytutu Książki realizowanego dzięki wsparciu m.in. Fundacji Kościuszkowskiej oraz Federacji Europejskich Wydawców.                                                                                      

                                                                                         
Завдяки Фонду «Освіта для демократії» ми долучилися до проєкту «Ще одна казка – книжки для дітей з України» та пішли назустріч дітям, які були серед наших учнів з початку війни в Україні. 27 книг українською мовою, щоб ці діти мали можливість брати і читати книжки рідною мовою. Проєкт «Інша казка» — Ініціатива Українського Інституту Книги , реалізована зокрема за підтримки Фонду Костюшко та Федерації Європейських Видавців.

                                                                                           

Zobacz także

Skip to content