Pierwszy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy Pierwszy Dzień Wiosny, który w tym roku odbył się pod tytułem „Wiosenny LOOK ”

Był to dla uczniów klas 4 – 8 dzień pełen wyzwań, ale jednocześnie odpoczynek od odpowiedzi, kartkówek czy sprawdzianów. Słoneczna aura na dziedzińcu sprzyjała „przebudzeniu wiosennemu”, a tak właśnie nazywało się pierwsze zadanie na świeżym powietrzu, które uczniowie mieli do wykonania. Każda klasa otrzymała kartę z ćwiczeniami gimnastycznymi, tzw. „alfabet ćwiczeń”. Następnie uczniowie ułożyli hasła związane z wiosną, po czym wykonywali ćwiczenia zgodnie z alfabetem. Rozruch ten skutecznie pobudził uczniów i przygotował ich do kreatywnego myślenia w kolejnych przedsięwzięciach. Tego dnia nie mogło zabraknąć konkursu pt. „Najpiękniejsza Eko – Pani Wiosna”. Jego rozstrzygnięcie było dla jury ogromnym wyzwaniem. Wszystkie klasy zaskoczyły nauczycieli pomysłowością i zaangażowaniem. Jednak największą oryginalnością wykazały się klasy: 7d, 7a oraz 5b. Po takich wrażeniach przyszedł czas na kolejną współpracę przy stworzeniu wspólnego LOGO klasowego pt. „PASJA – KLASA – JA”, a także zabawę integracyjną „Jesteśmy RÓWNI”. To był wspaniały dzień.

Zobacz także

Skip to content