Kolejna Noc Filmowa za nami !!!

W nocy z 13 na 14 grudnia w SP1 odbyła się IX Noc Filmowa. Jak co roku została ona podzielona na etapy. Tym razem impreza rozpoczęła się wizytą gościa. Był nim ratownik wodny, fotografik oraz nauczyciel wychowania fizycznego Adam Polański. Przeprowadził on z uczniami zajęcia dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Dzieci poszerzyły wiedzę o bezpośrednich zagrożeniach życia oraz nauczyły się poprawnie reagować w sytuacjach związanych z ustaniem akcji serca i utratą przytomności. Dowiedziały się także, jak efektywnie i szybko wezwać pomoc do poszkodowanego. Później rozegrany został mecz piłki nożnej, w którym uczestniczyli uczniowie oraz opiekunowie. Odbyły się również warsztaty profilaktyczne na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz mediów społecznościowych, w czasie których uczniowie nabyli wiedzę dotyczącą netykiety i dowiedzieli się, jak reagować w sytuacjach naruszenia prywatności w sieci. Następnie rozpoczęły się seanse filmowe, które trwały aż do świtu.

O godzinie siódmej wszyscy uczniowie i nauczyciele zmęczeni, ale zadowoleni rozeszli się do domów. 

Podczas Nocy Filmowej miał miejsce również finał akcji charytatywnej Góra Grosza, która odbywała się w szkole w dniach 11 i 12 grudnia bieżącego roku i polegała na zbiórce drobnych monet o nominałach 1, 2 oraz 5 groszy. Zebrana kwota – niespełna 800 złotych zostanie przekazana Towarzystwu Nasz Dom działającemu na rzecz dzieci wychowujących się poza rodzinami biologicznymi.

Opiekunami podczas imprezy byli: Agnieszka Kroma, Radosław Marcinkowski, Bartosz Gostyński, Dariusz Brzostowski, Tomasz Siwiński i Monika Kroma.

Zobacz także

Skip to content