Dzień Dziecka – relacja

1. czerwca jest dniem szczególnym w życiu naszej szkoły 🤩. Tego dnia na uczniów Jedynki z klas IV-VIII czekało mnóstwo atrakcji. Na początku klasy wspólnie tworzyły kolorowe mandale 🌈, które zdobią dzisiaj drzwi wejściowe do sal. Następnie na terenie Parku Feliksa 🌳 uczniowie mogli zmierzyć się z konkurencjami przygotowanymi przez nauczycieli 🦵. Zawody składały się z wielu wyzwań, jak np. spocone dyktando, skakanie na skakance, rozwiązywanie zadań matematycznych i językowych, bieg z jajkiem 🥚, rzut do celu, czy dopasowanie flag do nazw państw. Konkurencje były bardzo interesujące i ciekawe. Uczniowie mogli rozluźnić się i odprężyć od zajęć lekcyjnych. Była to też okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz integracji całej klasy. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji najlepsza okazała się klasa 8b 🥇. Był to z pewnością dzień baaaaardzo pozytywnej energii 💪.

Dzień Dziecka w klasach I-III upłynął pod tematem „Dzieci Świata” 🌎, bo przecież „wszystkie dzieci nasze są” ❤. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już wcześniej od wylosowania nazwy państwa i gromadzenia informacji na jego temat. Chiny, Meksyk, Francja, Egipt, Indie, Grenlandia, Włochy, Australia, Hawaje, Arabia Saudyjska i Japonia ze swoimi barwami narodowymi wkroczyły do szkolnych sal. Młodzi odkrywcy za zadanie mieli przygotować ozdobę na drzwi w barwach narodowych 🚪oraz wykonać makietę reklamującą dane państwo 1🔎📌📢. Podsumowaniem był wspólny taniec bananowy wykonany przez wszystkich uczniów klas I-III na boisku szkolnym.

Kolejnego dnia, czyli 2 czerwca na uczniów Jedynki czekały kolejne atrakcje. Szalone skoki na dmuchanych zamkach, puszczanie baniek, malowanie twarzy oraz układanie klocków bardzo podobało się dzieciom. Zabawa połączona była z zajęciami profilaktycznymi, bo przecież nasza szkoła uczy i bawi😎.

Zobacz także

Skip to content