Pasowanie na ucznia klasy I

Z ogromną radością informujemy, że 25 października, w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa ceremonia, która przeniosła nas do magicznego świata Akademii Pana Kleksa – pasowanie na Ucznia klasy 1!

To niezwykle ważny moment w życiu każdego pierwszaka, a tym razem do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu przyjęto 82 nowych członków naszej szkolnej społeczności.

Uroczystość została poprowadzona przez dwie uzdolnione uczennice z klasy 4b – Dobrosławę Wolską, która wcieliła się w postać Pana Kleksa, oraz Lenę Minge, jego wiernego towarzysza – szpaka Mateusza. Dzięki nim, cała uroczystość miała iście magiczny charakter, nawiązujący do świata Akademii Pana Kleksa.

Obok naszych pierwszaków, w tym wyjątkowym dniu obecni byli rodzice, opiekunowie, wychowawcy oraz nasze władze szkolne – dyrektor szkoły Pan Krzysztof Magdans, wicedyrektorzy Pan Dariusz Brzostowski i Pan Tomasz Siwiński, a także Pani wiceburmistrz Adrianna Brzostowska. Zaszczyt swoją obecnością sprawili również przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Magdalena Strugała i Pan Łukasz Bartkowiak.

Naszym najmłodszym uczniom towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, która dodała uroku i radości temu wydarzeniu. Nad oprawą czuwały dwie uczennice Pola Kucz i Paulina Weiss z 7b, które przygotowały utwory związane z postacią Pana Kleksa oraz jego magicznym światem.

Uczniowie klasy 1 zaprezentowali niezwykłe umiejętności artystyczne, pokazując, że są gotowi wkroczyć w mury Akademii. Udowodnili, że mają poczucie kultury, wiedzę o ekologii, potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze oraz znają podstawy czytania i pisania.

Po części artystycznej nastał wyjątkowy moment – ślubowanie. Dyrektor szkoły, używając kredki, dokonał symbolicznego aktu pasowania. Z tym momentem nasi drodzy pierwszaki stali się pełnoprawnymi uczniami naszej Akademii!

Na zakończenie uroczystości dzieci udały się do swoich klas, gdzie czekały na nie prezenty od nauczycieli i rodziców oraz słodki poczęstunek, który umilił ten radosny dzień.