5a na Ostrowie Tumskim w Poznaniu

W czwartek, 10 października uczniowie klasy 5a wyruszyli do stolicy województwa wielkopolskiego, aby zwiedzić Ostrów Tumski, będący kolebką państwa polskiego. Wizytę w Poznaniu rozpoczęli od lekcji muzealnej w „Bramie Poznania”, podczas której odszukali wyspę katedralną między korytami rzek Warty i Cybiny na mapie miasta oraz nauczyli się wyznaczać kierunki geograficzne. Później zwiedzili katedrę wraz z jej podziemiami, które pamiętają czasy pierwszych Piastów i początki chrześcijaństwa w Polsce.
Następnie przyszła pora na wizytę w rezerwacie archeologicznym „Genius Loci”, dzieci poznały tam konstrukcję wałów obronnych i murów, którymi otoczony był dawny gród mieszczący się na wyspie. Podczas spaceru po Ostrowie Tumskim uczniowie mieli także okazję poznać zabytki i szczególne miejsca tej wyspy, biorąc udział w grze miejskiej. Na zakończenie wycieczki dzieci zapoznały się z przygodami niezwykłego psa Bailey’a oraz jego opiekunów, którzy połączeni zostali przez niezwykłe koleje losu w filmie „Był sobie pies 2”.
Podczas wyjazdu nie zabrakło wrażeń, przygód i wzruszeń.

Zobacz także

Skip to content