Wycieczka do parku trampolin Skokoloco i Centrum Nauki Keplera

Dnia 15 marca uczniowie klasy 2b wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Zielonej Góry. Na początku odwiedzili Park Trampolin Skokoloco. Profesjonalni instruktorzy udzielali naszym uczniom kilku rad i czuwali nad bezpieczeństwem, by mogli cieszyć się zabawą. Nie zabrakło też konkurencji sprawnościowych. Skakaniu i radościom nie było końca.

Następnie udali się do nowoczesnego Centrum Nauki Keplera, gdzie zwiedzili Centrum Przyrodnicze i uczestniczyli w zajęciach pt. „Pamiętaj chemiku młody…”. Poprzez szereg samodzielnie wykonanych, zaskakujących eksperymentów zgłębiali tajniki chemii. Przekonali się, że jest to niezwykle ciekawa dziedzina nauki, która towarzyszy nam każdego dnia.

Na końcu jakże intensywnego wyjazdu drugoklasiści obejrzeli ekspozycje w holu Planetarium Wenus. Eksponowane stanowiska poświęcone były planetom Układu Słonecznego i Księżycowi. Wyposażone były w wagi, które pokazują, ile wynosiłaby na nich nasza waga. Wszyscy obowiązkowo ważyli się. Uczniowie podziwiali również kamienie nie z tej Ziemi, czyli meteoryty. Planetarium jest obiektem wyjątkowym przede wszystkim dzięki zainstalowaniu ruchomej kopuły. Siedząc w wygodnych fotelach pod kopułą imitacji nieba, uczniowie podziwiali galaktykę. Obserwowali układ gwiazd na niebie półkuli północnej i wysłuchali informacji o wszechświecie. Z uwagą obejrzeli seans 2D „Życie drzew”. W prosty i zabawny sposób przedstawiono w nim budowę drzew oraz ich rolę w procesie fotosyntezy. Film pokazał w jaki sposób drzewa i rośliny determinują życie na Ziemi i jaką rolę pełnią w naszym życiu.

To był wspaniale spędzony dzień. Uczniowie nie kryli emocji. Było mnóstwo zabawy, a na dodatek niepostrzeżenie przemycono im też trochę wiedzy. Drugoklasiści w świecie nauk przyrodniczych odnaleźli się znakomicie.

Zobacz także

Skip to content