Wojewódzki Konkurs Ekologiczny

Nasza szkoła brała udział w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pt.: Cztery pory roku z OZE. Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie z klas IV – VIII.

Zadaniem uczniów z klasy IV – VI było stworzenie plakatu przedstawiającego pozyskiwanie energii odnawialnej w różnych porach roku. Łącznie wpłynęło 10 prac, z których komisja mogła wybrać tylko trzy. Nauczyciele mieli ogromny problem, ponieważ każda praca była wyjątkowa. Niestety tylko trzy prace mogły zostać wysłane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Prace które reprezentują naszą szkołę zostały wykonane przez następujących uczniów:

  • Justyna Koza kl. IVb
  • Kacper Przybyła kl. IVb
  • Anastazja Augustyniak kl. Vb

Uczniowie starszych klas mieli trudniejsze zadanie. Pierwszym etapem było rozwiązanie testu na temat Odnawialnych Źródeł Energii. Po uzyskaniu odpowiedniej liczby punktów uczniowie mogli przejść do wykonania kolejnego zadania. W drugim etapie uczniowie klas VII-VIII musieli wykonać kalendarze związany z tematyką Odnawialnych Źródeł Energii. Prac uczniów było bardzo dużo, a zdania komisji były podzielone. Po długich naradach udało się wybrać trzy kalendarze, które reprezentują naszą szkołę.

Prace zostały wykonane przez następujących uczniów:

  • Karolina Chwalisz kl. VIIb
  • Michał Rugała kl. VIIc
  • Mateusz Jasiński kl. VIId

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 20 maja 2022 r.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i trzymamy kciuki za uczniów, których prace przeszły do kolejnego etapu.

Zobacz także

Skip to content