Półfinału Województwa Wielkopolskiego w unihokeju chłopców.

5 grudnia odbył się kolejny Półfinał Województwa Wielkopolskiego w unihokeju w ramach XXV Igrzysk Dzieci. Tym razem do rywalizacji stanęli chłopcy. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Nowym Tomyślu była organizatorem tego turnieju, który rozgrywany był w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu. Uczestnikami półfinału były 4 drużyny: SP Siedlec, SP 1 Nowy Tomyśl, SP Siedlisko, SP3 Poznań. Zwycięzcą została Szkoła Podstawowa w Siedlcu. Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”.
Odnotowano następujące wyniki:

  1. SP Siedlec – SP 3 Poznań 5:2
  2. SP 1 Nowy Tomyśl– SP Siedlisko 3:1
  3. SP 3 Poznań – SP Siedlisko 5:4
  4. SP Siedlec – SP 1 Nowy Tomyśl 2:1
  5. SP 1 Nowy Tomyśl – SP 3 Poznań 6:3
  6. SP Siedlisko – SP Siedlec 2:5

Awans do Finału Wielkopolski uzyskali uczniowie SP Siedlec oraz SP1 Nowy Tomyśl.
Najlepszym strzelcem został Kacper Mieńko z SP Siedlisko, który zdobył 7 bramek, natomiast najlepszym bramkarzem został Oskar Raczkowiak z SP 1 Nowy Tomyśl. Zawodnicy otrzymali statuetki ufundowane przez sponsorów.

Zobacz także

Skip to content