Palmiarnia i Niewidzialna Ulica – wycieczka uczniów klas: 4a i 4b do Poznania

W Poznaniu czekały na nas dwie przygody, z których pierwsza rozpoczęła się w Palmiarni. Przeżyliśmy prawdziwą wyprawę do dżungli, w której naszym przewodnikiem był podróżnik – pan Marek. Dowiedzieliśmy się, jak przetrwać w lesie tropikalnym, co jeść a czego się wystrzegać, jak rozpoznać odgłosy niebezpiecznych zwierząt, jak pachną rośliny jadalne i niejadalne i czy owoc kakaowca ma smak czekolady.
Następnie wystarczyło tylko przejść tajemniczy, skąpany w jesiennym południowym słońcu Park Wilsona, by znaleźć się na … Niewidzialnej ulicy. Tam, pod opieką niewidomego przewodnika, zanurzyliśmy się w totalnej ciemności. Stąpając ostrożnie po bruku z wyciagniętymi przed siebie rękoma, szliśmy ukrytym przed naszym wzrokiem szlakiem, słuchając z natężeniem głosu naszego opiekuna. Doświadczyliśmy tego, że w nocy każdy najdrobniejszy nawet dźwięk nabiera wielkiego znaczenia, cukierki mają intensywniejszy smak a wejście do tramwaju po omacku to prawdziwa sztuka. Zrozumieliśmy tym samym, z jakimi problemami borykają się na co dzień osoby niewidome. Z pewnością nie przejdziemy odtąd obojętnie obok osoby poruszającej się z biało-czerwoną laską.
Po zjedzeniu własnoręcznie wykonanych owsianych ciasteczek ruszyliśmy pospiesznie w kierunku Dworca Głównego, by wyruszyć w drogę powrotną pociągiem.

Zobacz także

Skip to content