Lekcja geografii na żywo –przybliżenie kultury Japonii

Wybrani uczniowie klas VIII zabrali nas w podróż do Japonii. Z lekcji dowiedzieliśmy się, że Japonia to kraj, w którym nowoczesność idzie w parze z tradycją, a dbałość o przyrodę z postępem technologicznym i gospodarczym. Kamil i Olek z klasy VIIId uczyli nas jak jeść pałeczkami, mieliśmy okazję skosztować sushi – znanej japońskiej potrawy. Marcel i Aron z klasy VIIIa oraz Nazar z klasy VIIIc, przedstawili bardzo ciekawe prezentacje na temat Japonii, z których dowiedzieliśmy się wiele o kulturze japońskiej. Julia Paruszkiewicz i Yulia Kyryk z klasy VIIIc zaprezentowały elementy tradycyjnego stroju oraz komiksy japońskie typu manga. Oliwia Przybyła z klasy VIIIb prezentowała swój dorobek w japońskie sztuce walki – karate.

Zobacz także

Skip to content