Igrzyska Mitologiczne.

O starożytnej Grecji mówi się, że jest jedną z kolebek cywilizacji europejskiej. Starożytni Grecy ustalili kanon estetyki, piękna, literatury, architektury, rzeźby, który pozostaje aktualny do dziś. Myśl polityczna Hellady jest wzorcem dla dzisiejszych państw i ich instytucji. Ponadto ze starożytnej Grecji odziedziczyliśmy systemy filozoficzne, dzięki którym przez wieki rozwijała się nauka i sposób opisywania świata.
Jak wiele zawdzięczamy Hellenom nasi uczniowie dowiedzieli się na lekcjach języka polskiego, historii, matematyki czy plastyki. 22 marca mieli okazję wykazać się znajomością tematu. Tego dnia w naszej szkole odbyły się „Igrzyska Mitologiczne”. Uczestniczący w imprezie piątoklasiści przenieśli się w czasy starożytnych Greków i stanęli do turnieju mitologicznego. Konkurs składał się z kilku etapów. Startujący w nim uczniowie wykazywali się wiedzą mitologiczną, tzn. znajomością mitów i pojęć z nimi związanych oraz związków frazeologicznych; w oparciu o przygotowaną wcześniej prezentację PowerPoint omawiali wybrane zagadnienia świata starożytnego; prezentowali sylwetkę mitologicznego boga oraz konkurowali w dyscyplinach sportowych: biegu olimpijskim, rzucie dyskiem, rzucie oszczepem, skoku w dal i zapasach. Piątoklasiści przebrali się w stroje starożytnych Greków i przygotowali transparenty, za pomocą których dopingowali zawodników ze swoich klas. Ostatecznie laur zwycięstwa przypadł klasie 5a, która wywalczyła zaproszenie do kręgielni w hotelu „Hi-Fi”.
„Igrzyska Mitologiczne” okazały się nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą okazją do nauki i integracji uczniów.

Zobacz także

Skip to content