Pożegnanie Absolwentów.

W sali widowiskowej Nowotomyskiego Ośrodka Kultury odbyło się pożegnanie uczniów klas VIII, którzy w bieżącym roku szkolnym kończą naukę w naszej szkole. Uroczystości towarzyszył podniosły nastrój, ale także nutka wzruszenia. Galę otworzył brawurowo wykonany przez naszych Absolwentów polonez . Następnie ustępujący poczet sztandarowy przekazał opiekę nad Sztandarem swoim następcą z młodszych klas. Kolejnym elementem uroczystości były podziękowania Absolwentów skierowane do dyrektora szkoły Krzysztofa Magdansa i jego zastępców Tomasza Siwińskiego oraz Dariusza Brzostowskiego. Później przyszedł czas na wręczenie nagrody Burmistrza Nowego Tomyśla „Najlepszy z Najlepszych”, która honoruje osoby, które uzyskały tytuł zwycięzcy lub laureata w zawodach sportowych w trakcie lat nauki w naszej szkole na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim lub międzynarodowym. Nagrody wręczył dyrektor Krzysztof Magdans wspólnie z Zastępcą Burmistrza Gminy Nowy Tomyśl Adrianną Brzostowską. Wyróżniona wspomnianą nagrodą została:

• Alina Ratushniak z klasy 8b.

Zakończenie roku szkolnego to również czas podsumowań osiągnięć sportowych. Od wielu lat w naszej szkole funkcjonuje nagroda „Wzorowy Sportowiec”, która wymaga od uczniów nie tylko osiągnięć w sporcie, ale także dobrych wyników w nauce (średnia nie niższa niż 4,0 i dobra ocena z zachowania w klasie 8). Nagrodę wręczył dyrektor szkoły Krzysztof Magdans w asyście opiekunów sportowych Anny Beyer i Patryka Frasza, a nagrodzone zostały:

• Alina Ratushniak z klasy 8b,
  • Sandra Hoffmann z klasy 8b.

Wśród tegorocznych absolwentów były także osoby, które pełną sportowej pasji postawą zasłużyły na wyróżnienie. Za aktywny udział w życiu sportowym szkoły dyplomy otrzymali:

• Stanisław Adamczak z klasy 8b,
  • Jędrzej Karbowski z klasy 8b,
  • Anastazja Ochla z klasy 8b,
  • Nikodem Księżnik z klasy 8a,
  • Julia Krzyżanek z klasy 8b.

Następnie nastąpiło wręczenie świadectw przez wychowawców klas ósmych, którymi w tym roku byli Luiza Dembiecka (klasa 8a) i Patryk Frasz (klasa 8b).

Uczniowie klas ósmych wchodzili także w skład pocztu sztandarowego. Przy tej okazji opiekun pocztu, Radosław Marcinkowski, podziękował osobom, które reprezentowały szkołę na wielu uroczystościach gminnych i powiatowych w trakcie nauki w Jedynce. Wyróżnieni zostali:

• Jędrzej Karbowski – chorąży,
  • Oliwia Nowak – asysta,
  • Alina Ratushniak – asysta.

W czasie trwania uroczystości Opiekun Samorządu Uczniowskiego Anna Pietruszyńska podziękowała uczniom klas 8 za zaangażowanie i wytężoną pracę dla dobra społeczności uczniowskiej. Pamiątkowe dyplom otrzymał:

• Adam Przybecki z klasy 8a.

Po ślubowaniu tegorocznych Absolwentów i na zakończenie części oficjalnej głos zabrał Józef Przybecki, który dziękował pracownikom szkoły w imieniu rodziców ósmoklasistów, a następnie podziękowania na ręce dyrektora szkoły złożyli przedstawiciele Rady Rodziców Karolina Józefowska-Kliman i Dariusz Skrzypczak.

Po części oficjalnej tegoroczni absolwenci zaprezentowali niezwykły program artystyczny, który utrzymany był w humorystycznej formie gali rozdania nagród. Nagrodzeni zostali nauczyciele, a przede wszystkim wychowawcy klas VIII – Luiza Dembiecka i Patryk Frasz. Z żalem żegnamy naszych Absolwentów jednocześnie życząc im równie udanej kontynuacji nauki w kolejnych szkołach.