6b i 6c w Trójmieście

Dni 24-26 kwietnia 2019 r. klasy 6b i 6c wraz z opiekunami, panią Pietruszyńską, panią Szwedą i panią Dembiecką spędziły nad Bałtykiem. Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili najdłuższy, ceglany gotycki kościół w kraju, czyli barokowy teatr pomorskich Cystersów i wzięli udział w koncercie sławnych organów. Następnie swoje kroki skierowali do Sopotu, gdzie czerpali przyjemność ze spaceru najdłuższym drewnianym molo w Polsce. 

Podczas wycieczki uczniowie mieli również okazję poczuć wyjątkową atmosferę Gdańska, spacerując pięknymi uliczkami tego miasta oraz płynąc statkiem po Motławie. Nie lada wyzwaniem było wejście na wieżę mariacką, lecz widok na panoramę Gdańska wynagrodził wspinaczkę po 412 schodach. Dla miłośników historii ważnym punktem programu była chwila zadumy na Westerplatte.

Kolejny dzień wycieczki upłynął w Gdyni na zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Wizyta w Muzeum Emigracji pozwoliła przybliżyć losy naszych rodaków, którzy emigrowali w poszukiwaniu lepszego jutra. Czas spędzony w Centrum Nauki Eksperyment wyzwolił w uczestnikach kreatywność, ciekawość świata i  głód wiedzy. Bogaty program, malowniczy ośrodek noclegowy „Bursztyn”, wieczorne spacery nad morze i piękna pogoda sprawiły, że była to niezapomniana wycieczka dla naszych szóstoklasistów.

Zobacz także

Skip to content