Godziny pracy biblioteki:

PIĄTEK                  7.50- 13.50

Zapraszamy…

Pani Beata i pani Agnieszka

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ośrodkiem edukacji, którego zadaniem jest służenie realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji. Biblioteka bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły w stosunku do uczniów: kształcącej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej. Głównym celem pracy jest przygotowanie uczniów do samokształcenia w dalszych etapach edukacyjnych.

W naszej bibliotece obowiązuje KODEKS UŚMIECHU

• Każdy biblik wchodząc do biblioteki mówi „dzień dobry”, a wychodząc „do widzenia”.
  • Każdy biblik codziennie radośnie się uśmiecha.
  • Mazgajenie i marudzenie surowo zabronione.
  • Każdy biblik powinien pomagać dzieciom niepełnosprawnym.
  • Bibliki często używają magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam.
  • Bibliki nie rozmawiają i nie przeszkadzają innym.
  • Każdy biblik słucha dorosłych, a zwłaszcza rodziców i nauczycieli.
  • Bibliki szanują książki i czasopisma.
  • Bibliki dbają o swój wygląd – mają uczesane włosy, czyste ubranie, czyste ręce.
  • Bibliki szanują nauczycieli i kolegów.
  • Bibliki często odwiedzają bibliotekę. Bibliki nie jedzą i nie piją w bibliotece.

Drodzy Czytelnicy!

W celu zwiększenia dostępności do lektur szkolnych i innych pozycji książkowych zamieszczamy link do portalu WOLNELEKTURY, gdzie znajdziecie darmowe, opracowane, pełne teksty lektur, audiobooki oraz e-booki bajek i innych utworów literackich.

www.wolnelektury.pl

Życzymy miłej lektury i serdecznie pozdrawiamy: pani Beata i pani Agnieszka