„Razem Przeciw Przemocy”

17 października 2024 roku uczniowie z klas 7B i 7C wzięli udział w happeningu profilaktycznym pod hasłem „Razem Przeciw Przemocy,” zorganizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej. Celem wydarzenia było uwrażliwienie społeczności na problem przemocy domowej, cyberprzemocy i hejtu oraz promowanie prawidłowych postaw wobec tych zjawisk. Wzięło w nim udział około 400 osób, w tym uczniowie i dyrektorzy szkół podstawowych, przedstawiciele lokalnych instytucji i służb, a także władze miasta.

Uczestnicy happeningu przemaszerowali ulicami miasta z plakatami i transparentami, skandując hasła przeciw przemocy. Następnie w Nowotomyskim Ośrodku Kultury odbyła się pogadanka na temat cyberprzemocy prowadzona przez Tomasza Borowskiego. Na zakończenie wydarzenia uczestnicy otrzymali poczęstunek i upominki. Happening był symbolicznym sprzeciwem wobec przemocy i zobowiązaniem do jej zwalczania.