Misiowe podróże

W bieżącym roku szkolnym Świetliki z klasy 2b i 2c wraz z wychowawcą świetlicy p. Beatą Feder wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie „Misiowe Podróże po Polsce”.
Autorką powyższego pomysłu jest p. Patrycja Machelska ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu. Głównym założeniem projektu było przekazanie innym dzieciom, z innych miast podstawowej wiedzy na temat miasta, do którego przyjechał miś. Zapoznanie się z jego historią, położeniem geograficznym. Poznanie charakterystycznych zabytków poprzez zwiedzanie a także ważnych osób ze świata kultury, sztuki tworzących historię. Ponadto zadaniem grupy, która gościła misia, było zapisanie w pamiętniku podróżującej maskotki najważniejszych informacji o swoim mieście.

Do świetlików zawitał miś o imieniu Marysia. Uczniowie z wielką niecierpliwością oczekiwali na przybycie ,,podróżnika’’. Powitali go przeogromnymi uśmiechami. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki była jedną z 275 szkół uczestniczących w projekcie.
Losy misia można śledzić na stronie https://www.facebook.com/Misiowe-Podr%C3%B3%C5%BCe-Po-Polsce-Og%C3%B3lnopolski-Projekt-Dla-Klas-1-3-100383695126770